Motoairbag vám môže zachrániť život

Blog > Motoairbag vám môže zachrániť život

16.05.2016

Motoairbag vám môže zachrániť život

Nie je potrebné niekomu vysvetľovať, že jazda na motorke je v dnešnej dobe veľmi riziková záležitosť. Vodič na motocykli sa môže v hustej premávke ľahko zraniť. Motoairbag je novinkou na trhu, ktorá sa snaži túto nelichotivú bilanciu zvrátiť.

Oproti klasickým bezpečnostným prvkom motoairbag tlmí nárazy a veľakrát dokáže zabrániť aj ťažkým zraneniam. Nie je žiadnym tajomstvom, že medzi najčastejšie zranenia motorkárov patrí poškodenie miechy alebo krčnej chrbtice, čo spôsobuje fatálne následky. Motoairbag má podľa odborníkov tieto riziká dramaticky zmierniť. 

Ako to teda funguje?

Pomerne jednoducho, ihneď ako motorkár začne padať zo svojho stroja, aktivuje sa mechanizmus, ktorý naplní bundu motoairbagu CO2. Znie to trochu ako sci-fi, samozrejme to neznamená, že motoairbag spraví z motorkára nedotknuteľného hrdinu, ktorý môže jazdiť závratnou rýchlosťou. Práve naopak táto vychytávka pomôže predovšetkým zodpovedným vodičom, ktorý dbajú o svoje a spolujazdcove zdravie.

Kde motoairbag môžem kúpiť?

Túto univerzálnu bezpečnostnú pomôcku je možné objednať v obchodoch, ktoré ponúkajú motoairbagy od overených výrobcov, napríklad u nás. V našej ponuke nájdete hneď niekoľko variant. V prípade nejasností nás neváhajte osloviť napríklad v LIVE zákazníckej podpore, ktorá sa nachádza na spodnej lište nášho webu. 

Po novom u nás nájdete motoairbagy určené na mestskú premávku, tak pre dlhšie trasy.

Koľko motoairbag stojí?

Cena je priamo úmerná bezpečnosti, ktorú motoairbag poskytuje. Tento nový doplnok je možné zakúpiť od 350€, pričom je možné motoairbag zakúpiť v rôznych variantách. Zrátané a podčiarknuté, motoairbag je k dispozícií za cenu motorkárskej bundy. Vzhľadom k bezpečnosti, ktorú tento prvok zaisťuje, sa jedná o ponuku veľmi výhodnú. 

Pre lepšiu predstavu ako motoairbag funguje, odporúčame si pozrieť naše video.

Tu je možné vidieť motoairbag, ktorý je určený na mestskú premávku.

Po aktivácií airbagu nie je problém vymeniť náplň. Investícia do tohoto bezpečnostného prvku sa vám teda nestratí. Vestu alebo batoh je možné opakovane použiť.

Komentáre

Zatiaľ žiadne.
   2010 - 2021    SGL cars